Книжки по сільському господарству

Органи зору

Мельник. Анатомія риб

Парні органи зору представлені очима. У представника круглоротих — міноги, очі, як уже відзначалося, розташовуються з боків передньої частини голови. Сама зовнішня оболонка очного яблука — склера (рис. 419). її легко відрізнити за злегка блакитнуватим кольором. Вона товща на медіальній поверхні ока і поступово тоншає до його зовнішнього краю. В ділянці очного нерва склера переходить у тверду оболонку, що його оточує. У передній частині склера переходить у десцеметову оболонку — тонку плівку, що окутує очне яблуко спереду. У вищих хребетних десцементова оболонка є одним із шарів рогівки, але в міноги рогівка ще не віддиференціювалася від шкірних покривів і представлена ділянкою шкіри над очним яблуком, що відрізняється від інших покривів товщиною, а також гістологічною будовою (рис. 419), у зв'язку з цим вона і видаляється при видаленні шкіри.
Під склерою лежить судинна оболонка (chorioidea), що має чорний колір від присутності великої кількості пігментних клітин, які покривають стінки численних кровоносних судин. Є також очна артерія (a. ophthalmica), хід якої всередині твердої оболонки очного нерва добре помітний завдяки пігментним клітинам, що її покривають.
Спереду судинна оболонка продовжується в райдужну оболонку (iris). Отвір у її центрі називається зіниця (pupilla).
Всередині порожнина очного яблука вистелена сітчастою оболонкою, або сітківкою (retina). У передній частині порожнини очного яблука лежить кришталик (lens crystallina). Він має типову майже для всіх рибоподібних та риб кулясту форму. Порожнина очного яблука заповнена склистим тілом, яке витікає при розрізі. Тонка волокниста плівочка, що відходить від основи райдужної оболонки і зливається потім із щільним шаром кришталика має назву циннової зв'язки.
Зоровий нерв пронизує з медіального боку стінку очного яблука, проходить через зовнішні (стосовно очного яблука) шари сітківки і розпадається на волокна тільки в самому внутрішньому її шарі.

Ви бачите тільки 34% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.