Книжки по сільському господарству

Орган нюху

Мельник. Анатомія риб

У круглоротих складається з трьох відділів.
Носова трубка — короткий носовий прохід, що відкривається назовні отвором ніздрі (рис. 265). Стінки його складаються із хрящової тканини і досить сильно пігментовані. Передній відділ дещо виступає над рівнем дорсальної поверхні голови.
У задній стінці носового ходу є отвір, що веде в другий відділ органа — нюхову капсулу, перед входом у яку носова трубка утворює дві складки, здатні відгинатися вперед та назад залежно від току води.
Всередині нюхової капсули міститься нюховий мішок. На внутрішній поверхні мішка є 15 радіально орієнтованих складок зі сполучної тканини, яка багата пігментними клітинами і на препараті виглядає чорною. На вершинах і бічних стінках складок розташовується білуватий нюховий епітелій. Непарна медіальна складка поділяє нюхову капсулу на дві симетричні частини. її нижній кінець виступає в порожнину носового ходу у вигляді відростка.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.