Книжки по сільському господарству

Каток опорный РДК-250

Органи шкірного чуття

Мельник. Анатомія риб

Органи шкірного чуття у хребетних є найпростішою і, імовірно, вихідною формою для інших органів. Вони являють собою вільні закінчення нервів — так звані нервові горбики і нервові або кінцеві бруньки. Ті й інші являють собою комплекси чутливих і опорних клітин, при чому в нервових бруньках ті й інші однакової довжини, а в горбках чутливі клітини значно коротші і не заходять своїми внутрішніми кінцями в глибоко розташовані частини органа. Органи ці зустрічаються у скатів, ганоїдів і костистих риб, особливо на голові і зокрема на вусиках, якщо такі є. У коропових риб у період розмноження нервові горбки виштовхуються зі шкіри, і на місці їх утворюються потовщення із ороговілих клітин, або перлиноподібні органи, завдяки яким шкіра робиться горбкуватою.
Найбільшої уваги заслуговують органи бічної лінії (рис. 386) або 6-го чуття, як їх ще називали в силу загадковості функції. У всякому разі ці органи тісно пов'язані з водним способом життя і властиві рибам, водним амфібіям і пуголовкам наземних, доки вони ведуть водний спосіб життя.
Імовірно, ці органи служать для сприйняття подразнень, що викликаються рухом води.

Ви бачите тільки 21% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.