Книжки по сільському господарству

Загальна характеристика органів чуття та орієнтації

Мельник. Анатомія риб

Основною властивістю живих організмів є подразливість. У зв'язку з диференціацією складного організму виникає і спеціалізація клітин, які сприймають подразнення. Така спеціалізація спостерігається особливо серед клітин покривного епітелію, який зв'язує організм із зовнішнім середовищем, але частково вона відбувається і серед клітин епітелію кишкової порожнини, що піддаються різного роду подразненням з боку сприйманої їжі.
Різне розташування чутливих клітин уже саме по собі визначає їхнє фактичне значення для організму. Чутливі клітини, в ділянці ротового отвору, природно, збуджуються харчовими речовинами і спеціалізуються як органи сприйняття хімічного подразнення (смаку). Скупчення чутливих клітини, на різних периферичних частинах тіла, особливо на рухливих виростах, визначають їхнє значення як органи сприйняття механічного подразнення (дотику). Таким чином, уже саме положення визначає точне функціональне значення органа. Будова органа ускладнюється — чутливі клітини, розташовуються тим або іншим чином, пристосовуючись для сприйняття певних подразнень, і оточуються індиферентними опорними клітинами, що захищають їх від всяких інших подразнень (елективні органи).

Ви бачите тільки 42% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.