Книжки по сільському господарству

Черепно-мозкові нерви

Мельник. Анатомія риб

Нервові клітини головного мозку з'єднуються з органами, які вони іннервують нервовими волокнами. З мозку у риб виходить 10 пар нервових стовбурів або корінців.
1-а пара — нюховий нерв {nervus olfactorius) відноситься до вісцерально-чутливих; нерв являє собою відростки чутливого епітелію, нюхової порожнини, які, ввійшовши в нюхові частки переднього мозку дають там кінцеві розгалуження, що вступають у зв'язок із дендритами особливих нервових клітин.
ІІ-а пара — зоровий нерв (nervus opticus) сформований аксонами гангліозних нейронів сітківки очного яблука. Під проміжним мозком утворює перехрест (chiasma opticum) і підходить до проміжного мозку. У круглоротих, селахій, ганоїдів і дводишних риб — зоровий перехрест занурений у товщу мозку і ззовні непомітний. У костистих риб обидва нерви утворюють простий перехрест, налягаючи один на одного, але у деяких (оселедцеподібні) один нерв пронизує другий (рис. 370). Зоровий нерв відносяться до соматично-чутливих.

Ви бачите тільки 26% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.