Книжки по сільському господарству

Органи кровообігу рибоподібних і риб

Мельник. Анатомія риб

Обмін речовин у тканинах і клітинах тваринного організму можливий лише тоді, коли відбувається постійна зміна навколишнього їх середовища, тобто безперервне постачання необхідних для них живильних речовин і кисню і настільки ж безперервне видалення продуктів обміну і вуглекислоти. Тобто основні життєві функції клітин живлення, дихання і виділення неможливі без постійного переміщення речовин у середині самого організму.
У рибоподібних і риб характерною рисою кровоносної системи є наявність серця. Воно складається з двох камер — тонкостінного передсердя і м'язового шлуночка, до яких каудально приєднується ще мішкоподібна венозна пазуха, а спереду м'язова трубка — артеріальний конус. Усі ці відділи несуть венозну кров і розташовуються послідовно (венозна пазуха передсердя, шлуночок і артеріальний конус), відокремлюючись один від одного клапанами, що перешкоджають зміні напрямку току крові.

Ви бачите тільки 22% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.