Книжки по сільському господарству

Видільна система костистих риб

Мельник. Анатомія риб

Нирки костистих риб є справжніми тулубовими (мезонефрични-ми) нирками. Головна нирка, як правило, функціонує тільки в личинок, а потім у ній розвивається лімфоїдна тканина. У щуки нирки лежать на дорсальній стінці порожнини тіла, над плавальним міхуром, і відділені від неї очеревиною, так що насправді вони знаходяться поза черевною порожниною. Нирки починаються безпосередньо за зябрами і йдуть вздовж усієї черевної порожнини, заходячи заднім кінцем навіть за черевну порожнину, у передню частину хвостои|?го відділу. У задній частині права і ліва нирки зливаються, утворюючи хвостову нирку, у середній вони лежать роздільно, так що між ними видно хребет і спинну аорту, що проходить по його середній лінії.
Передні кінці також з'єднані і дещо розширені, утворюють головну нирку; особливо добре цей відділ виражений в окуня. Анатомічна будова нирок, кровоносних судин і вивідних шляхів у сазана (коропа) відрізняється від такої у щуки, тому їх опис буде дано окремо.

Ви бачите тільки 21% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.