Книжки по сільському господарству

Сечостатева система самок хрящових риб

Мельник. Анатомія риб

Будова нирок у самки подібна з будовою нирок самця. Однак необхідно зазначити, що останні дві третини нирок у самки дещо тонші і вужчі. Місцезнаходження ж судин і наднирника точно таке ж. Положення статевих залоз (рис. 325-326) також подібне — вони лежать під печінкою.
Яєчники (ovaiium) мають неправильно видовжену форму, дещо звужені на каудальних кінцях. Вони лежать з боків від стравоходу, налягаючи передньою частиною на вентральну поверхню кардинальних синусів, і прикриті знизу і з боків печінкою. За допомогою
брижів (mesovarium) яєчники закріплені на спинній поверхні черевної порожнини тіла, а також і на стравоході. Внутрішньою поверхнею передньої частини яєчники щільно зростаються з дорсальною поверхнею печінки.
Яйцепроводи (oviductus) або мюлле-рові протоки, починаються загальним отвором у порожнину тіла на вентральній поверхні центральної частки печінки, у її проксимальній половині. Від загального отвору, тісно прилягаючи один до одного, на протязі 2-3 см ці канали йдуть вперед, розходяться далі в боки по передньому краю печінки, відокремлюючи праву і ліву її частки від центральної, і далі повертають у дорсальному напрямку, прилягаючи з боків від стравоходу до черевної поверхні кардинальних синусів.

Ви бачите тільки 25% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.