Книжки по сільському господарству

Сечостатева система самців хрящових риб

Мельник. Анатомія риб

Сечостатева система хрящових риб побудована подібно. У скатів вона практично відрізняється тільки меншою довжиною вивідних шляхів, у зв'язку з відносно коротшою черевною порожниною.
Парні нирки (геп) лежать на спинному боці черевної порожнини і покриті плівкою очеревини. Вони починаються на рівні заднього краю плечового пояса і продовжуються каудально вздовж хребта, тісно до нього прилягаючи, і доходять до заднього краю клоаки (рис. 322-324). Передні дві третини нирок знаходяться дещо віддалено одна від одної, у проміжку між ними знаходиться спинна аорта і задні кардинальні вени. Втративши свою видільну функцію, передня частина нирок перетворюється в особливу залозу, виділення якої домішуються до сперматозоонів і, імовірно, служать для їх живлення.
Задні частини нирок починаються, відступивши 3-4 см від рівня заднього краю передніх спинних плавців. Вони значно потовщені, тісно сходяться одна з одною по середній лінії і навіть зростаються між собою на дорсальній поверхні, прикриваючи аорту. Це добре видно і на поперечному зрізі. У цьому відділі часточкова будова нирок помітна набагато різкіше, ніж у передніх відділах. Між нирками видна одна задня кардинальна вена, що на рівні відходження верхньої брижової і селезінково-шлункової артерій розділяється на два стовбури — задні кардинальні вени, з яких права значно більша лівої.
Надниркова залоза (glandula adrenalis) має вигляд білуватого тяжа, розташованого на дорсальній поверхні нирок. Вона лежить безпосередньо під спинною аортою між ворітними венами нирок. Починаючись від заднього кінця нирок, вона йде вперед на протязі 3-5 см, поступово звужуючись.
Сім'яники (testis) (рис. 322-323) — парні неправильно подовженої форми, закруглені на кінцях. Вони лежать з боків від стравоходу, передньою половиною налягаючи на вентральну поверхню кардинальних синусів, і прикриті знизу і з боків печінкою. За допомогою брижі (mesorchium) сім'яники закріплені на спинній поверхні порожнини тіла. Внутрішньою поверхнею передньої частини сім'яники Щільно зростаються з дорсальною поверхнею печінки.

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.