Книжки по сільському господарству

Сечостатева система круглоротих

Мельник. Анатомія риб

Статева залоза — сім'яник у самців і яєчник у самок — непарна багаточасточкова залоза, що у статевозрілих особин займає майже всю черевну порожнину (рис. 254, 320). Кожна часточка одягнена листком брижі, на якій вся залоза підвішена до дорсальної стінки черевної порожнини. Спеціальних статевих проток немає.
Статеві продукти в самок і самців через розриви стінок залози випадають у порожнину тіла, з якої через статеві пори (рис. 321) попадають у сечостатевий синус, а звідти через отвір сечостатевого сосочка — назовні.
Сім'яник (testis) — білуватий, візуально нагадує жир. Яєчник (ovarium) має зернисту, структуру від величезної кількості видимих простим оком ікринок-яєць.
У міксин диференціація статі не відбувається, і їхній теж непарний статевий орган носить сліди гермафродитизму: задня частина статевої залози являє собою сім'яник, передня — яєчник, але розвивається то та, то інша частина залози не одночасно.

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.