Книжки по сільському господарству

Органи дихання круглоротих

Мельник. Анатомія риб

Зяброві мішки (saccus branchialis). Кожний із семи пар зябровимішків має по два отвори: зовнішній, що з'єднує мішок із зовнішнім середовищем, і внутрішній (рис. 308), що веде в дихальну трубку.. Внутрішній — зміщений вперед, щодо зовнішнього, тому мішки розташовані під кутом до поздовжньої осі тіла. Внутрішня поверхня зябрового мішка покрита численними виростами, або складками, — зябровими пелюстками (/Hum branchiale), що тягнуться паралельно, одна до одної від внутрішнього до зовнішнього зябрового отворуt Кожна з таких складок покрита дрібними пелюстками другого порядку, що тягнуться від основи до вільного краю пелюстки першого порядку. Зяброві пелюстки першого порядку стикаються одна з одною майже на всьому протязі і тільки в основі, де вторинні пелюстки невисокі, утворюються своєрідні канали, що розширюються в напрямку до латеральної стінки зябрового мішка.
Рис. 308
Рис. 308. Поздовжній розріз зябрової ділянки не-вської міноги (за Гуртовим М. М. та ін., 1976 p.): 1 — зяброві пелюстки; 2, 9,12 — хрящі зябрової решітки; 3, 10 — констрік-тор зябрового апарата; 4 — внутрішній отвір зябрового мішка; 5 — виносна зяброва артерія; 6 — м'язовий сфінктер; 7 — констріктор зябрового мішка; 8 — призябровий синус; 11 — міжзяброва перегородка; 13 — канали зябрових мішків
На відміну від зябер інших водних хребетних зяброві мішки міноги ентодермального походження. Ззовні стінки зябрового мішка покриті тонким м'язом — стискачем зябрового мішка, що не має самостійного значення в акті дихання, а тільки підтримує стінки мішка і зяброві пелюстки у певному тонусі.

Ви бачите тільки 29% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.