Книжки по сільському господарству

Вам нужно найти детективное агентство киев? Заходите к нам.

Додаткові органи дихання

Мельник. Анатомія риб

У багатьох вищих риб є різні пристосування для дихання атмосферним повітрям. Ці пристосування забезпечують рибі можливість перебування в зіпсованій воді з недостатнім вмістом кисню, як це спостерігається часто у водоймах зі стоячою водою, особливо в тропічному кліматі. Нерідко, крім того, такі риби мають здатність тривалого перебування поза водою.
Так звані «надзяброві органи» (у змієголовів і намулистих стрибунців) являють собою поглиблення, що лежать зі спинного боку в ділянці першої зябрової щілини, зі стовщенням слизової оболонки, що постачається рясно кров'ю (рис. 300). У деяких тропічних костистих риб (окунь-повзун, нитконосець, гурамі та ін.) є лабіринтовий апарат, який складається зі складної системи складок слизової оболонки, що міститься в особливому заглибленні у спинній частині зябрової порожнини (рис. 301). Лабіринт підтримується спеціальним кістковим виростом відповідної зябрової дуги. Цей орган міститься на верхньому кінці перших двох зябрових дуг і забезпечується венозною кров'ю від відповідних зябрових артерій. У деяких сомових є гіллясті придатки на верхніх кінцях 1-2 зябрових дуг, що розміщені також у заглибленнях зябрової порожнини (рис. 302).
У всіх таких органах затримується вода, що зволожує їхні стінки, а також зябровий апарат.

Ви бачите тільки 22% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.