Книжки по сільському господарству

Травні залози

Мельник. Анатомія риб

Печінка являє собою величезну залозу, що поєднує в собі декілька зовсім різних функцій. Вона є травною залозою, виділяючи всередину кишечнику жовч, яка завдяки своїй лужній реакції нейтралізує шлунковий сік, а крім того, емульгує жири, активує ліпазу підшлункового соку і, отже, сприяє розщепленню жирів, розчиняє жирні кислоти і збуджує перистальтику кишки. Разом з тим печінка — надзвичайно важливий кровоочисний орган, що нейтралізує шкідливі продукти розпаду, утворюючи, між іншим, сечовину і сечову кислоту, і, нарешті, вона служить запасним резервуаром для вуглеводів, що відкладаються в ній у вигляді глікогену.
Розвивається печінка зі спрямованого вперед сліпого виросту черевної стінки кишечнику, що лежить у черевному мезентерії (рис. 256). Зародок печінки деревоподібно розгалужується, набуваючи все складнішу будову. У круглоротих і в селахій ці гілки спочатку порожні, в інших хребетних вони розвиваються спочатку у вигляді компактних клітинних тяжів, що пізніше каналізуються. Між розгалуженнями проникає мезенхіма з кровоносними судинами. І загальна маса залози швидко збільшується. За способом свого розвитку печінка є складною трубчастою залозою. В подальшому між розгалуженнями розвиваються численні анастомози, і печінка набуває характер сітчастої залози.
Печінка дорослої тварини лежить за серцем в ділянці шлунка. Вона являє собою складну мережу жовчних капілярів, що розташовуються між печінковими клітинами і з'єднуються у більші жовчні ходи, що впадають, нарешті, у вивідні печінкові протоки {ductus hepatid).
Печінкові протоки з'єднуються звичайно в один канал, що має сліпий, виріст — жовчний міхур {vesica felled), що служить резервуаром, у якому збирається жовч. Вузька шийка міхура називається міхурова? протока {ductus cysticus), а загальна протока від міхура до впадання а початковий відділ середньої кишки називається жовчна протока {ductus chokdochus). Іноді, крім цього, є ще печінково-кишкова протока {d. hepato-enteriti), що впадають у кишку незалежно від міхура к загальної протоки. У деяких випадках жовчний міхур відсутній.

Ви бачите тільки 41% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.