Книжки по сільському господарству

Загальна топографія внутрішніх органів круглоротих

Мельник. Анатомія риб

Внутрішня поверхня стінок черевної порожнини, як і вона вся. вистелена тонким пігментованим листком — очеревиною (peritoneum). Ця частина очеревини, що вистилає стінки порожнини тіла, називається паріетальний листок (somatopleura).
Черевна порожнина, або вторинна порожнина тіла — целом (coebm), простирається від заднього кінця зябрової ділянки до анального отвору. У статевозрілих міног вона майже цілком заповнена статевою залозою (рис. 250), що відтискує до країв всі інші органи, У передній частині черевної порожнини лежить трикутна печінка. Вздовж вентральної стінки черевної порожнини тягнеться кишка, ще на більшому своєму протязі оточена лопатями статевої залози. Стрічкоподібні нирки, займають дорсальну частину задньої половини черевної порожнини. По їхньому вентральному краю тягнеться тонкий білий канал — сечовід. Нирки підвішені до дорсальної стінки на тонкому листку очеревини.

Ви бачите тільки 78% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.