Книжки по сільському господарству

М'язи плавців

Мельник. Анатомія риб

М'язи парних і непарних плавців у зв'язку з їхньою більшою рухливістю, ніж у акулових риб, ускладнюються. Вони диференційовані на окремі пучки, або шари, що виконують різні функції.
М'язи непарних плавців складаються з окремих пучків, які йдуть до плавцевих променів, і піднімають або опускають останні.
Опускані (т.т. depressor) — невеликі м'язи, що прикріплюються з каудального боку променя і служать для опускання променів плавця.
Піднімачі (т.т. erector) — волокна цих (у щуки подвійних) м'язів фіксуються до передньої частини плавцевих променів і при скороченні їх піднімають.
Крім двох вищезгаданих груп м'язів можна побачити також невеликі м'язові пучки (особливо розвинені в щуки) м'язи відхилювані (т.т. indinater), що йдуть від променя до шкіри і до сполучнотканинного футляра тулубової мускулатури.
Парні плавці у зв'язку з рухливістю, зокрема із самостійною рухливістю переднього і заднього країв, мають дорсальну і вентральну групи м'язів, що диференційовані на окремі пучки, які відтягають і притискають передні і задні промені плавця.
М'язи грудних плавців.
Поверхневий відвідний м'яз (abductor superficialis) відводить грудний плавець. Він починається на внутрішній поверхні клейтрума і закінчується на основах променів плавця, займаючи майже всю латеральну поверхню основи грудного плавця.
Глибокий відвідний м'яз (т. abductor profudus) лежить під поверхневим м'язом, і його нижня частина виступає з-під вентрального краю поверхневого м'яза. Відтягнувши поверхневий м'яз вгору, видно, що глибокий відвідний м'яз починається на коракоїді і закінчується на латеральній поверхні основ променів плавця.

Ви бачите тільки 40% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.