Книжки по сільському господарству

М'язова система круглоротих

Мельник. Анатомія риб

Мускулатура тулуба або соматична мускулатура складає основну масу тіла міноги. Ззовні вона має вигляд ряду стрічок — міомерів ІЩотег) (рис. 201), розділених сполучнотканинними прошарками — міосептами (myoseptum).
Рис. 201
Рис. 201. Поверхнева мускулатура міноги: 1 — надочний м'яз; 2 — рогівковий м'яз; 3 — міосепти; 4 — міомери; 5 — зябровий стискач; 6 — підочний м'яз
Фактично кожен міомер являє собою пластинку, що розташована вертикально, зовнішній край якої виходить на латеральну поверхню тіла, а внутрішній досягає сполучнотканинного «хребта» і стінки порожнини тіла. Пластинка міомера має невеликі вигини і, крім того, кожен попередній міомер накладається каудальним краєм на наступний, завдяки чому на поперечних зрізах видно їх лежачими в кілька шарів. М'язові волокна міомера лежать паралельно подовжньої осі тіла.
Мускулатура тулубової ділянки, на відміну від вищих хребетних, ще не розділена горизонтальною перегородкою на дорсальну і вентральну. Міомери правої і лівої сторін з'єднуються один з одним по середній лінії дорсальної і вентральної поверхні. Тільки в ділянці зябрових отворів соматична мускулатура розділяється на дорсальну і вентральну, причому тут у головному кінці відбувається і її подальша диференціація. У ділянці останнього зябрового отвору дорсальні і вентральні міомери відповідають один одному, але в міру просування вперед, вентральні міомери стають ширшими, так що на кожний з них приходиться два дорсальних.

Ви бачите тільки 44% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.