Книжки по сільському господарству

Парні плавці

Мельник. Анатомія риб

У риб є дві пари парних плавців. Передня пара знаходиться безпосередньо за головою і називається грудними плавцями, а задня пара — черевними. Тільки в деяких риб з дуже довгим тілом парні плавці можуть бути відсутні (у вугрів немає черевних плавців, а в мурен немає і грудних).
У риб головним органом поступального руху у воді є хвіст, а парні плавці служать, як і непарні, для регуляції руху. У хрящових риб парні плавці розташовуються в горизонтальній площині і виступають несучими поверхнями і кермом глибини, а також частково органами опори на дні. У кісткових риб виділяються два типи будови плавців. У більшості кісткових променеперих риб парні плавці розташовуються у вертикальній або похилій площині і здатні робити повороти, будучи винятково органами регулювання плавання.
Такий тип плавця мають хрящові і кісткові ганоїди та костисті риби. У багатоперих, кистеперих і дводишних риб, що ведуть придонний спосіб життя і живуть у заростях, парні плавці мають широку м'ясисту основу і служать органами опори.
Парні плавці риб розвиваються у вигляді двох пар горизонтальних складок з боків тіла; ці шкірні складки між собою не з'єднуються (деякий зв'язок між передньою і задньою парою спостерігається тільки в скатів), але вони спочатку займають відносно більш широкий простір, що пізніше помітно скорочується.
Мускулатура парних плавців розвивається також у вигляді краплеподібних набрякань епітеліальних нижніх кінців міотомів, тобто у вигляді ряду м'язових бруньок (рис. 98).

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.