Книжки по сільському господарству

Купить детям электрический квадроцикл детские квадроциклы цены

Загальна характеристика хребта рибоподібних і риб

Мельник. Анатомія риб

У круглоротих, а саме тільки в міног, хребет є у зародковому стані, і являє собою парний ряд невеликих хрящових верхніх дуг (по дві пари у кожному сегменті). Ці хрящі лежать у сполучнотканинній стінці спинномозкового каналу і відіграють незначну роль. Головне значення мають сполучнотканинні оболонки і перегородки. У міксин хрящ в хребті відсутній.
У хрящових риб є вже цілком розвинений хрящовий хребет. Хребет селахій складається з ряду хрящових хребців із двоввігнутими, амфіцільними тілами, верхніми і нижніми дугами і зі вставними хрящами, що чергуються з верхніми і нижніми дугами. Крім того, у деяких форм є ряд непарних хрящових пластинок, які замикають спинномозковий канал зверху. Спинномозковий канал виявляється, таким чином, добре захищеним системою тісно зв'язаних між собою хрящових пластинок, між якими (або всередині яких) є лише невеликі отвори для виходу корінців спинномозкових нервів.
Стінки його утворені верхніми дугами (точніше — дугами задньої пари), верхніми вставними пластинками (дугами передньої пари) і замикаючими пластинками. Нижні дуги мають різний вигляд у тулубовій та у хвостовій ділянках. У тулубовій ділянці вони утворюють бічні відростки з нижніми ребрами, що до них кріпляться і невеликі гемальні виступи з боків від спинної аорти. У хвостовій ділянці ребер немає, а бічні відростки і гемальні виступи разом утворюють гемальні відростки, що обмежують гемальний канал і продовжуються у непарний нижній остистий відросток. Усередині тіл хребців спостерігаються відкладення вапна у вигляді циліндрів, іноді з радіальними подовжніми гребенями.
У цільноголових хребет позбавлений тіл хребців, але в іншому побудований подібно.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.