Книжки по сільському господарству

Хорда

Мельник. Анатомія риб

Первісним осьовим скелетом хребетних є хорда, що у нижчих форм лише доповнюється окремими елементами дуг, а в інших хребетних більш-менш витісняється тілами хребців, що розвиваються.
Хорда хребетних на ранніх стадіях розвитку представлена клітинним шнуром енто-мезодермального походження, що лежить під центральною нервовою системою. Клітини хорди мають вигляд плоских дисків і розташовуються подібно монетному стовпчику. На зовнішній поверхні хорди з'являється тонка безструктурна оболонка, що представляє собою продукт виділення її клітин. Ця оболонка називається зовнішньою еластичною оболонкою (tunica elastica externd). Усередині клітин хорди з'являються великі вакуолі, заповнені рідиною, а ядра з навколишньою їхньою протоплазмою поступово відтискуються до зовнішньої поверхні. Межі між окремими клітинами зникають, розрізняються лише окремі ядра, які розташовуються головним чином у периферичному шарі протоплазми, і утворюють внутрішню крупновічкову масу.
Під зовнішньою еластичною оболонкою у хребетних розвивається інша оболонка волокнистої будови, яка досягає значної товщини. Ця волокниста оболонка наростає зсередини і являє собою продукт виділення периферичного синцитію, що за загальним виглядом подібна на епітелій і називається епітелієм хорди (рис. 68).

Ви бачите тільки 38% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.