Книжки по сільському господарству

Загальний огляд скелету рибоподібних і риб

Мельник. Анатомія риб

Скелет хребетних взагалі, та риб зокрема, виконує подвійну функцію. З одного боку, він захищає тварину і її органи від різних механічних впливів, з іншого боку — служить опорною частиною рухової, системи організму. Рухові функції, виконувані скелетними елементами і м'язами, розділяються на соматичні (пересування тіла в просторі) і вісцеральні (рухові функції, пов'язані з живленням та диханням).
Відповідно до цього скелет хребетних тварин складається з трьох частин: 1) осьового скелета тулуба, представленого хордою і хребтом, 2) скелета органів руху — у риб плавців і їх поясів, 3) скелета голови — черепа, що складається з осьового відділу — нейрокраніу-му (мозковий череп) і вісцерального — спланхнокраніуму (щелепний і зябровий апарати).
У круглоротих скелет зберігає найпримітивніший стан. Скелет тулуба представлений хордою, оточеною щільним сполучнотканинним футляром із зародковими хрящовими верхніми дужками. Лише слабко намічається поділ осьового скелету на тулубовий і хвостовий відділи. Парних плавців немає, а непарні плавці підтримуються не-розчленованими хрящовими нитками. Осьовий череп і вісцеральний скелет ще не складають єдиного черепа.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.