Книжки по сільському господарству

Будова луски

Мельник. Анатомія риб

Тіло більшості риб покрите лускою, однак її немає у сомових і деяких інших риб, а також у круглоротих. Луска забезпечує гладкість поверхні тіла і запобігає виникненню складок шкіри на боках. У риб, що плавають з незначними швидкостями, луска звичайно відсутня.
У сучасних риб, як зазначалося вище, розрізняють декілька типів луски, основними з яких є три типи луски — плакоїдна, ганоїдна і еласмоїдна або кісткова, причому ганоїдна і кісткова є похідними найдавнішої плакоїдної луски.
Рис. 52
Рис. 52. Плакоїдна луска (за Моісєєвим П. А. та ін., 1981 p.): 1 — дентин; 2 — вітродентин
Плакоїдна луска (рис. 52), що складається з ромбічної пластинки, яка залягає у дермі, і шипа, який виступає назовні, покриває тіло хрящових риб і протягом їхнього життя неодноразово змінюється.
Луска складається з органічної речовини, просоченої вапном — дентину, який не містить клітинних елементів. Ззовні шип покритий щільною емалеподібною речовиною — вітродентином. Порожнина зуба заповнена зубною м'якоттю — пульпою, яка утворена пухкою сполучною тканиною з кровоносними судинами.

Ви бачите тільки 33% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.