Книжки по сільському господарству

Зовнішній огляд ската

Мельник. Анатомія риб

У скатів, що ведуть придонний спосіб життя, форма тіла, форма'' і1 розташування парних і непарних плавців сильно змінені в по-1 {йвнянні з акулами (рис. 32).
Рис. 32.
Рис. 32. Зовнішні ознаки ската: А — орлиний скат (вигляд зверху); Б — шипуватий скат (вигляд знизу); 1 — око; 2 — грудний плавець; 3 — зябра; 4 — бризкальце; 5 — рот; 6 — клоака; 7 — птерігоподій; 8 — хвостовий плавець; 9 — хвіст; 10 — черевний плавець; 11 — шип; 12 — спинний плавець
Тіло ската має форму ромба, бічні гострі кути якого утворені величезними грудними плавнями, що розрослися, передні кінці яких доходять до кінця рила, не відділяються від бічних поверхонь голови та утруднюють проведення чітких меж між нею і тулубом. П'ять зябрових отворів розташовані на черевній поверхні. Навпаки тонкий, сплющений у дорсо-вентральному напрямку хвостовий відділ добре відрізняється від тулубового. У морського кота приблизно від середини хвостового відділу тіла відходить спрямований вгору шип.
Парні плавці. Грудні лежать у горизонтальній площині і мають м'ясисту основну частину, що сильно розрослася і облямована по краю широкою шкірною складкою, яка підтримується шкірними променями. Черевні плавці значно менших розмірів і розташовуються між задніми кінцями грудних на межі тулубового і хвостового відділів. Кожний з них складається з двох лопатей: передньої вузької, спрямованої назовні, і задньої, більш широкої, витягнутої назад.

Ви бачите тільки 43% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.