Книжки по сільському господарству

Зовнішній огляд круглоротих

Мельник. Анатомія риб

Тіло міноги (рис. ЗО) видовжене, червоподібне, округле в передній частині і поступово звужується з боків до заднього кінця. Головний, тулубовий і хвостовий відділи без видимих меж переходять один в одного. Межа між головним і тулубовим відділами проходить по останньому зябровому отворі; між тулубовим і хвостовим — позаду сечостатевого сосочка.
Шкіра (cutis) міноги гладенька, позбавлена луски. При зовнішньому огляді можна відзначити тільки наявність багатого залозами епідермісу, що на фіксованих екземплярах має вигляд мутної плівки, яка покриває тіло міноги, і легко зшкрібається скальпелем.
Передротова лійка (cavurn praeorale) розташовується на передньому кінці голови. її зовнішній отвір косо нахилений вниз. У фіксованих екземплярів вона може мати форму поздовжньої щілини, у живих міног, що присмокталися — округла. Для того щоб розправити лійку, необхідно щільно притиснути її до предметного скла і розглядати через нього.
Рис. ЗО.
Рис. ЗО. Зовнішні ознаки міноги: (А — голова) 1 — передротова лійка; 2 — ніздря; 3 — тім'яний орган; 4 — органи бічної лінії; 5 — зяброві отвори; 6 — око; (Б — тіло) І — межа між головою та тулубом; II — межа між тулубом та хвостом; 1 — спинні плавці; 2 — хвостовий плавець; 3 — сечостатевий сосочок
Каудально і латерально отвір лійки оточений шкірною складкою, що може розправлятися і тоді лійка витягається вперед. Краї лійки оточені бахромою з тонких сосочків. У середину від сосочків, безпосередньо в їхній основі, лежить тонка шкірна складка, що оточує всю ротову лійку.

Ви бачите тільки 29% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.