Книжки по сільському господарству

Вступ. Поняття про анатомію

Мельник. Анатомія риб

Анатомія (з грецької — ava-rs/jveiv — порівно ріжу; з латині dis-secare ars — мистецтво розтину; anatomica — анатомія) — наука про організацію живих організмів рослинного і тваринного світу. Вона вивчає закономірності їх будови й процесів формоутворення в індивідуальному та історичному розвитку. Анатомія поділяється на анатомію рослин (фітотомію) та анатомію тварин (зоотомію). В кожному із цих підрозділів анатомія може вивчати:
1. Здорові і нормальні організми {нормальна анатомія);
2. Вроджені відхилення від нормальної будови організму (тератологія);
3. Хворі організми (патологічна анатомія).
Наша дисципліна обмежується вивченням нормальної анатомії риб.
Основним способом вивчення будови тварин є розтин та препарування дрібних частин розчленованого тіла для детальнішого їх вивчення. Для цього використовувалися прості інструменти — скальпель та пінцет, за допомогою яких отримують дані про форму органів, їх взаємне розміщення. Пошаровим роз'єднанням тканин можна виділити м'язи, судини, нерви тощо.
Завдяки сучасним методам дослідження вдалося збагатити наші знання про будову організму тварин. Так, за допомогою методу морфометрії можна виміряти ріст тварини (риби), визначити взаємне розміщення частин і масу тіла та індивідуальні особливості будови окремого виду тварин.
Застосування методу ін'єкції дало змогу вивчати порожнини тіла, судини, бронхіальне дерево ссавців, кишки. Для ін'єкції використовують забарвлені маси або маси, що тверднуть.

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.