Книжки по сільському господарству

Аналізатор смаку

Науменко. Фізіологія сільськогосподарських тварин ІІ том

Аналізатор смаку належить до контактних. За допомогою смакової чутливості тварина визначає хімічні властивості речовини, розчиненої в рідинах харчу або слини, і тим самим відрізняє їстівне від неїстівного.
рис.
рис
У сільськогосподарських тварин рецепторний апарат смакового аналізатора представлений смаковими цибулинами, розміщеними в сосочках — невеликих підвищеннях язика, піднебіння, гортані та глотки (рис. 144, де а — ниткоподібні сосочки; б — грибоподібні; в — жоло-боподібні; г — листоподібні). Кожна цибулина має 10-15 смакових рецепторів у вигляді видовжених клітин з мікроворсинками, які виступають на поверхні цибулин (рис. 145, де 1 — мікроворсинки; 2 — епітелій; 3 — смакові клітини; 4 — нервові волокна). Нервові імпульси від смакових цибулин по язиковому, язикоглотковому та лицьовому нервах надходять в довгастий мозок і далі в зорові горби. Корковий центр смаку поки що точно не встановлено.

Ви бачите тільки 45% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.