Книжки по сільському господарству

Аналізатор рівноваги

Науменко. Фізіологія сільськогосподарських тварин ІІ том

У рівновазі, здійсненні рухів та положенні тварини в просторі найбільше значення має вестибулярний аналізатор, або аналізатор рівноваги, представлений переддвер'ям внутрішнього вуха, півколовими каналами, вестибулярним нервом і корковою частиною півкуль головного мозку. Адекватним подразником рецепторних клітин вестибулярного аналізатора є зміна положення голови і всього тіла.
Робота 180. Руйнування півколових каналів у жаби
Мета досліду: спостереження за поведінкою жаби, у якої зруйновано півколові канали.
Для роботи необхідно: жаба, коркова дощечка, шпильки, очні ножиці, гострокінцевий та списоподібний скальпелі, хірургічний пінцет, тампони, посудина з водою.
Хід роботи. Жабу фіксують шпильками на корковій дощечці черевцем догори. Ротову порожнину широко розкривають, захопивши пінцетом нижню щелепу та язик. Ножицями розрізають слизову основу черепа і знаходять покривно-клиновидну кістку, хрестоподібної форми, по краях якої видно білі точки (лабіринти, позначені хрестиками на рис. 141).
рис.

Ви бачите тільки 46% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.