Книжки по сільському господарству

Слуховий аналізатор

Науменко. Фізіологія сільськогосподарських тварин ІІ том

За допомогою аналізатора слуху організм сприймає силу, висоту, тембр та місце розташування джерела звука. Сила, або гучність звуку залежить від розміру тіла, що коливається, амплітуди його коливання та віддалі до нього. Висота звука пов'язана з частотою коливання тіла. Тембр звука залежить від кількості обертонів та їхньої інтенсивності. Напрям звука визначається двовушним слуханням.
У ссавців слуховий аналізатор складається з вуха, де є рецепторний апарат, слухового нерва та скроневої зони кори великих півкуль.
Робота 169. Визначення гостроти слуху
Мета досліду: визначити в досліджуваного гостроту слуху — максимальну віддаль, з якої чутно цокання секундоміра або годинника.
Для роботи необхідно: секундомір або годинник, рулетка, вата.
Хід роботи. В тиші досліджуваний, затуливши ватою ліве вухо, поступово наближається до столу, де цокає секундомір. Рулеткою визначають найбільшу віддаль, з якої досліджуваний вперше почув звуки секундоміра.
Такі дослідження проводять і з правим вухом. Отримані результати порівнюють.

Ви бачите тільки 28% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.