Книжки по сільському господарству

Зоровий аналізатор

Науменко. Фізіологія сільськогосподарських тварин ІІ том

У більшості ссавців зорова система є найбільш досконалим аналізатором, надзвичайно чутливим до електромагнітних випромінювань.
Зоровий аналізатор складається з рецепторів-паличок 1 і колбочок 2 (рис. 131), сітківки, зорових нервів, провідних шляхів у проміжному та середньому мозку і коркової зони в потиличних частках великих півкуль головного мозку. Нарис. 131 показано також мікроелектронну фотографію ділянки зовнішнього членика З колбочки (пошарова структура за Мілнером).
рис.
За допомогою зору організм сприймає інтенсивність освітлення, колір предметів, їхню форму, розмір, розміщення, переміщення в просторі та віддаль до них.
Робота 160. Офтальмоскопія
Мета досліду: вивчити методику дослідження дна ока в тварин.
Для роботи необхідно: піддослідна тварина (кролик), 0,2%-й розчин атропіну, офтальмоскоп, двоопукла лінза, переносна електролампа, піпетка очна.
Хід досліду. За 8-10 хв до початку досліду в кон'юнктивальний мішок досліджуваного ока вводять краплю 0,2%-го розчину атропіну. Останній розширює зіницю, і тоді краще видно дно ока. Дослід проводять в затемненій кімнаті. Лампу ставлять збоку і трохи ззаду фіксованого кролика. Притуливши до ока тварини двоопуклу лінзу, експериментатор ввігнутим дзеркалом наводить промінь світла на зіницю кролика і через отвір офтальмоскопа розглядає дно ока. На рис. 132, а зображено офтальмоскоп, а на рис. 132, б — хід променів у ньому, де 1 — досліджуване око; 2 — джерело світла; 3 — лінза; 4 — ввігнуте дзеркало; 5 — око дослідника; d — обернене й збільшене зображення сітківки; О — офтальмоскоп. На рис. 133 показано дно ока: 1 — жовта пляма; 2 — центральна ямка; 3 — сліпа пляма (місце виходу зорового нерва); 4 — вени сітківки; 5 — артерії сітківки.
рис

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.