Книжки по сільському господарству

Лактація

Науменко. Фізіологія сільськогосподарських тварин ІІ том

Лактація — це складний фізіологічний процес утворення, накопичення і виділення молока з молочної залози тварин. В ньому беруть участь всі системи організму. Рівень молочної продуктивності тварин залежить не лише від молочної залози, а й від розвитку і діяльності всіх систем організму (травлення, серцево-судинної, дихальної, ендокринної та ін.). У продуктивних корів усі системи організму добре розвинені.
Молоко утворюється в епітеліальних клітинах альвеол і найдрібніших молочних ходів з складових частин плазми крові — «попередників молока». Для синтезу 1 л молока через вим'я корови повинно пройти 400-500 л крові. Але складові частини не просто переходять з крові в молоко, а зазнають значних перетворень в залозистій тканині вим'я. Про це свідчить те, що в плазмі крові немає деяких постійних складових частин молока: білка — казеїногену, молочного цукру — лактози, а також молочного жиру.
Молоко утворюється безперервно і накопичується в місткісній системі вим'я. Залежно від місця знаходження молока у вим'ї його умовно поділяють на цистернальне, альвеолярно-протокове і залишкове.
Робота 109. Отримання окремих частин молока
Мета досліду: ознайомитися з методикою отримання окремих частин молока.
Для роботи необхідно: лактуюча тварина (корова або коза), пітуї-трин, спирт, молочний катетер, мірний циліндр, посудини для молока, шприц з голкою, вата.
Хід роботи. Лактуючу тварину фіксують в станку. Підмивають і насухо витирають вим'я. Дезинфікують кінчики дійок і обережно вводять в канал дійки стерильний катетер. Молоко витікає крізь катетер; збирають і вимірюють його об'єм (цистернальне молоко).
Альвеолярно-протокове молоко одержують після видалення цис-тернального. Масажують молочну залозу і видоюють молоко з другої частки. Через катетер виділяється альвеолярно-протокове молоко. Вимірюють його об'єм.
Залишкове молоко одержують після введення тварині внут-рішньом'язово пітруїтину (корові — 15-18, козі, вівці — 3 од.). Після введення препарату молоко починає швидко витікати через катетер. Вимірюють його об'єм. Встановлюють співвідношення між цистер-нальною, альвеолярно-протоковою і залишковою порцією молока.
Робота 110. Визначення внутрішньоцистернального тиску в лактуючої кози до і під час доїння
Мета досліду: ознайомитися з методикою визначення внутрішньоцистернального тиску в лактуючої тварини.
Для роботи -необхідно: лактуюча тварина (корова, коза, вівця), спирт, вазелін, ртутний або пружинний манометр з катетером і затискачем, вата.
Хід роботи. Тварину фіксують в станку. Миють дійки, витирають їх насухо і кінчики протирають спиртом. Стерильний катетер змащують вазеліновим маслом і обережно вводять в канал однієї з дійок (рис. 98). Катетер 4 з'єднують гумовою трубкою -> з манометром через трійник 6. Манометр складається з металевого фут-ЛяРа 1 (шкала від 0 до 70 мм рт. ст.), Ручки 2 та відростка 3 для з'єднання з Умовою трубкою. На трубки 5 і 6 на-Дівають затискачі 7 і 8.
рис
Знімають затискач 7і вимірюють тиск у цистерні. Закривають затискач 7, відкривають затискач 8, визначають об'єм цистернального молока. Закривають затискач 8, відкривають затискач 7, видоюють молоко вручну з другої частки. Через 1-1,5 хв тиск в манометрі знову почне збільшуватися і через 2 хв досягне максимуму. Вимірюють тиск. Відкривають затискач 8, випускають молоко і вимірюють його об'єм (альвеолярна порція).
Робота 111. Визначення ємності вим'я в корів
Ємність вим'я у корів залежить від породи, віку, молочної продуктивності, кількості лактацій і тривалості лактаційного періоду.
Мета досліду: ознайомитися з методикою визначення ємності вим'я в корів.
Для роботи необхідно: лактуюча корова, молокомір.

Ви бачите тільки 28% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.