Книжки по сільському господарству

Товарный знак айпиар - вэб

Внутрішня секреція

Науменко. Фізіологія сільськогосподарських тварин ІІ том

Залозами внутрішньої секреції називають такі, які не мають вивідних проток і свої секрети (гормони) виділяють безпосередньо в кров. До них належать: гіпоталамус, щитовидна, прищитовидна, надниркові, гіпофіз, епіфіз, підшлункова, зобна і статеві залози. Статеві та підшлункова залози є мішаними — зовнішньої й внутрішньої, секреції.
Для вивчення функції залоз внутрішньої секреції використовують методи екстирпації (видалення) і пересаджування залоз.
Вплив статевих гормонів на виявлення вторинних статевих ознак найзручніше спостерігати на кастрованих півниках або курочках.
Робота 93. Видалення статевих залоз (кастрація) в півнів
Мета досліду: прослідкувати за змінами вторинних статевих ознак в півнів після видалення статевих залоз.
Для роботи необхідно: півники, курки 2,5-3-місячного віку, спиртовий розчин йоду, набір хірургічних інструментів, вата, розширювач.
Хід роботи. Птиці до операції за 24-30 год не слід давати їсти й пити. Операцію проводять без наркозу. Півника фіксують руками в боковому положенні. Пір'я вискубують по лінії розрізу, місце операції обробляють спиртовим розчином йоду.
Шкіру зміщують каудально-дорсально і роблять розріз довжиною 3-4 см по краю ребра або в останньому міжребер'ї. Рану розтягують розширювачем, кишечник зміщують вниз. Біля хребта видно нирки (темно-вишневого кольору), а спереду — їх сім'яники жовтого кольору бобоподібної форми.
Сім'яник видаляють проволочною петлею або відкручують пінцетом. Після цього виймають розширювач, і рана сама закривається. Шви не накладають. Другий сім'яник видаляють з другого боку аналогічно першому.
Яєчник в курки видаляють подібно видаленню сім'яника в півника. Операцію проводять тільки з лівого боку, оскільки в курки розвинутий тільки лівий яєчник.
Після кастрації півники поступово перетворюються на каплунів У них втрачаються вторинні статеві ознаки. За формою тіла вони схожі на курей. Гребінь атрофується, зникає характерний голос, відсутні чоловічі статеві інстинкти, проте довге пір'я хвостата шпори залишаються. Це свідчить про те, що довге пір'я та шпори не залежать від чоловічого статевого гормону.
Кастровані курочки набувають яскравого оперення, розвивається гребінь, виростають шпори.
Робота 94. Вплив адреналіну на зіницю ока
Мета досліду: спостереження за зміною діаметра зіниці ока під дією адреналіну.
Для роботи необхідно: кролик, жаба, фізіологічний розчин, розчин адреналіну 1:1000, набір хірургічних інструментів, два годинникових скла, піпетки, смужки міліметрового паперу.
Хід роботи. Визначають діаметр зіниць обох очей кролика. Піпеткою закапують у праве око 2-3 краплі розчину адреналіну 1:1000. Через 15-20 хв вимірюють діаметр зіниці обох очей. Порівнюють. Переконуються в тому, що діаметр зіниці одного й другого ока різний.
Оперативним шляхом видаляють у жаби очі. Кожне око кладуть на окреме годинникове скло. Переконуються в тому, що зіниці обох очей мають однаковий діаметр. На одне око капають 2-3 краплі розчину адреналіну 1:1000, друге око — контрольне. Через 15-20 хв спостерігають за ефектом. Вимірюють діаметр зіниці очей і порівнюють. Звертають увагу на те, що зіниця ока з адреналіном різко розширена.
Робота 95. Вплив адреналіну і пітуїтрину на хроматофори

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.