Книжки по сільському господарству

Фізіологія виділення

Науменко. Фізіологія сільськогосподарських тварин ІІ том

У процесі обміну речовин в організмі накопичуються різні шкідливі продукти, які постійно виділяються з тканин і органів у довкілля. Значна частина продуктів кінцевого обміну речовин виводиться з сечею, яка утворюється в нирках. Дослідження складу й фізіологічних властивостей сечі дають необхідні відомості щодо обміну білків, жирів, вуглеводів і мінеральних сполук.
Робота 86. Одержання сечі в тварин
Мета досліду: ознайомитись з методом одержання сечі.
Для роботи необхідно: піддослідні тварини, дезинфікуючі розчини, стерильне вазелінове масло, станки для фіксації тварин, сечові катетери, сечоприймачі, мірні циліндри, хімічні стакани для збору сечі. Хід роботи. У корів збирають сечу в період ранкового сечовипускання. Протягом доби сечу в тварин збирають сечоприймачами з відвідними трубками, що фіксуються в ділянці сечопускного каналу (рис. 91, де а, б — пристосування для збору сечі відповідно в бика й кнура; 1 — брезентовий або гумовий сечоприймач з дротяним каркасом; 2 — вивідний шланг; 3 — фіксуючі ремінці). Для одержання сечі у визначений час використовують сечовий катетер. При цьому в сечовий міхур вводять стерильний ебонітовий катетер, розм'якшений в гарячій воді й змащений стерильним вазеліновим маслом.
рис.
В коней сечу збирають у період самовільного сечовипускання, а також за допомогою стерильного катетера, який вводять через сечостатевий канал в сечовий міхур. У кожному випадку враховують кількість сечі. За потребою відбирають середню пробу сечі.
Робота 87. Визначення густини сечі
Густина сечі характеризується співвідношенням води і розчинених в ній твердих складових частин. Вона залежить від виду тварини, кількості спожитої води, рівня діурезу, характеру корму, температури середовища, фізіологічного стану організму та вмісту в сечі сечовини.
Мета досліду: визначити густину сечі, одержаної тварини.
Для роботи необхідно: сеча тварини, мірний циліндр, вата, водяний термометр, урометр (рис. 92, де а — урометр; б — положення менісків: А-Ах — верхнього, Б-£, — нижнього; в — положення урометра в циліндрі).
Хід роботи. В циліндр ємністю 100 мл наливають сечу, визначають її темпера-ТУРУ й обережно занурюють в неї уро-Метр по центру циліндра. Вимірювання проводять за нижнім меніском рідини на шкалі Урометра. Густина сечі вимірюється при температурі 15°С. Якщо температура сечі буде нижчою, то необхідно відняти від показання шкали урометра число 0,001 на кожні три градуси, і навпаки, при температурі сечі вище 15"С слід до показання шкали урометра додати число 0,001 на кожні три градуси.
рис.
Робота 88. Визначення реакції сечі
Реакція сечі залежить від тварин, характеру корму: сеча травоїдних тварин в нормі лужна, всеїдних і м'ясоїдних — слабкокисла.

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.