Книжки по сільському господарству

Якість сухих продуктів функціонального призначення для дитячого харчування

Сирохман. Якість і безпечність зерноборошняних продуктів

Особливе місце займають продукти функціонального призначення для дитячого харчування. В Україні до 50 % дітей, які народжуються, перебувають на штучному годуванні. Для їх харчування використовують адаптовані молочні суміші. Як свідчать органи охорони здоров'я, більше як 20 % дітей, що перебувають на штучному годуванні, потребують спеціалізованого харчування, яке забезпечувало б зниження алергійних реакцій, передбачало коригування харчового раціону, враховуючи недосконалість багатьох життєвих функцій організму, характер метаболічних порушень, супровідні захворювання. У дітей раннього віку найпоширенішими є захворювання, що зумовлені функціональними порушеннями травного каналу (синдром мальабсорбції), зниженням активності або браком окремих ферментів травлення (харчова алергія), фізіологічною незрілістю усіх життєвих органів та систем, низькою алергентністю до факторів навколишнього середовища.
Для виготовлення спеціалізованих сумішей пропонують фруктові або овочеві пюре чи соки, гречане та вівсяне борошно, які містять достатню кількість клітковини, нормалізують ліпідний обмін (гречані крупи містять речовини, що мають ангіопро-текторну дію, а вівсяні - ліпотропну дію). На основі цього розроблено сухі продукти: "Сухарі пшеничні мелені з яблучним пюре", "Сухарі пшеничні мелені з гарбузовим пюре".
Промислове виробництво сухих молочних сумішей здійснюється на Хорольському та Балтському молочно-консервних комбінатах дитячого харчування.
Значна частина сухих сніданків готується для дитячого харчування. Серед цих виробів вагоме місце займають повітряні продукти, які отримують із крупи цілого зерна або з борошна з добавками. Приготування повітряних продуктів із крупи передбачає дозування, кондиціювання, екструзію або зривання, відсіювання дрібних частин, внесення добавок, фасування і пакування. Повітряні продукти з борошна готують шляхом дозування компонентів суміші (борошна, цукру, солі тощо), замішування тіста, його варіння до повної клейстеризації крохмалю, підсушування до вмісту вологи 26-27 %, формування частин методом штампування з наступним зриванням.
Волокнисті продукти отримують переважно з м'якої пшениці, але для їх виробництва можуть бути використані і інші злакові зернові з підвищеним вмістом крохмалю, звільнені від зовнішньої оболонки.
До сухих сніданків відносяться і зернові бездріжджові хлібці, які являють собою плескаті брикети круглої форми, які отримують шляхом зривання і спікання зерна або крупи за рахунок термічного оброблення останніх під тиском. Бездріжджові зернові хлібці використовуються в харчуванні як готовий харчовий продукт без додаткового кулінарного оброблення. Із зернової сировини можна виробляти хлібці, наприклад, пшенично-житні, пшенично-гречані, ячмінно-рисові тощо.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.