Книжки по сільському господарству

Якість і використання зерна

Сирохман. Якість і безпечність зерноборошняних продуктів

За інформацією Міжнародної ради із зерна, використання зернових для промислових цілей є найбільш швидкозростаючим сектором світового попиту на зерно. В останні 10 років темпи зростання промислового споживання зерна постійно збільшувались і в середньому становили 4,3 щорічно, тоді як приріст використання зернових для кормових і продовольчих цілей був відносно стабільним і становив 0,7 і 1,5 % відповідно, хоча чисельність населення підвищується на 1,2 % за рік.
Найбільша частка промислового споживання зернових припадає на виготовлення крохмалю, який широко використовується в харчовій, фармацевтичній, хімічній, целюлозно-паперовій і текстильній промисловості.
Проламін із зерна сорго-кафірин може бути використаний для виробництва їстівних плівок. Встановлено, що для заміни водного розчину спирту як розчинник можна використовувати льодяну оцтову і молочну кислоти, а також 55 % водний розчин ізо-пропілового спирту, недоліком якого є швидке випаровування. Для отримання плівки із льодяної оцтової кислоти достатня температура 25 °С, тоді як для водного розчину спирту вона становить 70 °С.
Найкращим пластифікатором їстівних плівок із соєвого білкового ізоляту є суміш гліцерину і сорбіту (50:50). Поліетиленг-ліколь непридатний для приготування їстівних плівок, оскільки здатний мігрувати крізь білкову матрицю.
Трипептиди, що входять до складу запасних білків зерна ("ізолейцин-пролін-пролін" або "валін-пролін-пролін") можуть інгібувати фермент, який перетворює ангіотензин і впливає на тиск крові в людини. Тому фінські вчені виносять ідею створення лікувальних засобів для зниження тиску крові на основі трипеп-тидів зерна злаків.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.