Книжки по сільському господарству

Сівалки і агротехнічні вимоги до їх роботи. Якість сівби

Гудзь. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії

Сівба сільськогосподарських культур — це виробничий процес, в якому поєднуються способи і строки сівби, глибина загортання насіння, норми висіву тощо.
Для висівання насіння різних культур застосовують сівалки різних конструкцій. Основними робочими органами сівалок є висівні апарати, насіннєпроводи, сошники.
Висівні апарати бувають котушкові, дискові, комірково-дискові, метеликові, щиткові, внутрішньореберні та пневматичні. Котушкові висівні апарати застосовують у зернових сівалках для висівання зернових і овочевих культур та льону. Висівання насіння регулюється зміною робочої довжини котушки та швидкістю її обертання. Дискові висівні апарати виставляють на сівалках, призначених для висівання насіння кукурудзи, соняшнику та інших культур квадратно-гніздовим способом. Висів регулюють зміною дисків. Комірково-дискові висівні апарати призначені для точної сівби каліброваного насіння цукрових буряків, кукурудзи та інших культур. Норму висіву насіння регулюють, змінюючи кількість обертів дисків за допомогою змінних зірочок. Метеликові висівні апарати застосовують для висівання несипкого насіння (цукрових буряків, трав, овочевих та лісових культур). Щітковий апарат використовують для висівання насіння трав.
Сошник — робочий орган сівалки, призначений для утворення в ґрунті борозенок, укладання в них насіння, загортання його ґрунтом. За конструкцією розрізняють сошники анкерні, кілеподібні, полозоподібні, дискові. Анкерні, кіле- та полозо- подібні сошники добре працюють на староорних ґрунтах, ущільнюючи дно борозенки і закриваючи насіння спочатку зволоженим, а потім сухим ґрунтом. Анкерні сошники встановлюють на зернотрав'яних та зернових комбінованих сівалках.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.