Книжки по сільському господарству

Підготовка насіння до сівби

Гудзь. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії

Підготовка насіння до сівби залежно від його стану та культури включає такі основні способи: очищення, сортування, калібрування, протруювання, повітря-теплове обігрівання тощо.
Очищення і сортування насіння. Насіння очищають і сортують для того щоб відокремити домішки живого та мертвого сміття, підготувати для сівби найбільш повноцінне і вирівняне за розмірами та масою насіння. Спосіб очищення зерна залежить від ступеня його засміченості, виду насіння бур'янів та наявності зернових домішок. У господарствах для цього застосовують зерноочисні машини ЗАВ-40, КЗС-80 М, КЗСУ-50, ОВП-20А, А1- Б32-0 та ін.
При підготовці до сівби насіння кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків та інших культур крім очищення його калібрують, тобто сортують за довжиною, шириною і товщиною. Каліброване насіння рівномірніше висівається. Якщо, наприклад, сіють пунктирним способом, то в рядку висівається певна кількість насіння, що зменшує подальші затрати праці та витрати коштів на догляд за посівом. У дослідах Верхнятської дослідної станції врожай коренеплодів цукрових буряків при висіванні насіння діаметром 2 мм становив 282 ц/га, 2...З мм — 320 ц/га, 3... 4 мм — 392 ц/га і понад 4 мм — 358 ц/га, тому при сівби цукрових буряків пунктирними сівалками використовують фракції каліброваного насіння діаметром 3,5 — 4,5 і 4,5 — 5,5 мм.
Насіння конюшини і люцерни очищають на машині ЗСМ-1А.
Протруювання насіння є ефективним способом боротьби з бактеріальними хворобами. Розрізняють мокре, напівсухе, сухе та термічне знезаражування насіння.

Ви бачите тільки 34% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.