Книжки по сільському господарству

sky customer servise

Світло

Гудзь. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії

Світло має велике значення у житті рослин. Під його впливом у рослинах і відбувається фотосинтез, у процесі якого утворюються органічні речовини. Водночас у повітря рослини виділяють кисень, необхідний для дихання всіх організмів.
Світло значно впливає на процеси росту та розвитку рослин При недостатньому освітленні порушується нормальний ріст більшості рослин - формуються видовжені, тонкі і слабкі стебла. Недостатня інтенсивність світла позначається на якості врожаю - знижується вміст білка в зернових, цукру в цукрових буряках, крохмалю в картоплі, жиру в насінні соняшнику тощо
Фотосинтезу належить провідна роль в утворенні органічної речовини рослин. Завдяки цьому процесу утворюється 95% маси сухих речовин рослини. Тому керування фотосинтезом посівуодин з найефективніших шляхів управлінням продуктивністю рослин
До найважливіших факторів, що визначають рівень продуктивності посівів сільськогосподарських культур, належать: енергія сонячного світла, яка забезпечує проходження фотосинтезу; забезпечення посівів вуглекислим газом; рівень мінерального живлення, умови водопостачання та тепловий режим.
Основне завдання землеробства — використання енергії сонячної радіації з найбільшим коефіцієнтом корисної дії.
Променева енергія сонця у більшості випадків впливає на особливості процесів росту, форму і розміщення листків у рослин та ін. Вона бере участь не тільки у формуванні органічної речовини, але і у її перетворенні й відкладанні, впливає побічно та безпосередньо на процеси загартування рослин і на посухостійкість. Світло також впливає і на формування органів рослин.

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.