Книжки по сільському господарству

Мікродобрива

Гудзь. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії

Джерелом мікроелементів для рослин є органічні добрива, зола, мінеральні добрива, добрива з мікроелементами, відходи промисловості. Значна частина мікроелементів міститься у техногенних продуктах. Застосовують мікроелементи з урахуванням біологічних особливостей рослин і планового врожаю, доступної кількості мікроелементів у ґрунті, окупності витрат.
Ефективність застосування мікроелементів визначається з урахуванням величини врожаю, його якості та інших показників (лежкості, стійкості проти хвороб).
Сульфат марганцю MnSO4 5H2O. Масова частка мангану становить 21-22%. Кристалічний порошок білого або світло-сіро- го кольору. Добре розчинний у воді. Солі мангану застосовують для передпосівної обробки насіння (табл. 43), підживлення, основного внесення (5 кг/га).
Суперфосфат марганізований. Масова частка засвоюваних сполук фосфору становить 19-21%, водорозчинного мангану 1- 2%. Гранульований. Використовують для основного внесення, в рядки на ґрунтах з малим вмістом мангану.
Бура Na2B4O7 Масова частка бору 11%. Біла кристалічна сіль.
Борна кислота Н3В03. Масова частка бору становить 17,5%. Біла дрібнокристалічна речовина. Буру і борну кислоту застосовують для передпосівної обробки насіння, підживлення.
Суперфосфат простий з бором. Масова частка засвоюваної фосфорної кислоти становить 19-21%, водорозчинного бору 0,2%. Голубого кольору, гранульований. В Україні є великий досвід виробництва і застосування суперфосфату з манганом, молібденом, цинком.

Ви бачите тільки 35% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.