Книжки по сільському господарству

Зелене добриво

Гудзь. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії

Зелене добриво, або сидерати, надійний засіб підвищення родючості фунті в, особливо дерново-підзолистих легкого гранулометричного складу. На зелене добриво культури які накопичують велику вегетативну масу багату на азот (люпин, серадела, буркун) і небобові (ріпак, озиме жито, олійну редьку, гречку, гірчицю і ін.).
Сидеральні культури вирощюють окремо, в ущільнених або проміжних проміжних посівах. Доцільно зелену масу використовувати на корм або силос, а пожнивні та та кореневі рештки заорювати. Рослини люпину залишають у ґрунті 150-200 кг/га азоту,поглинають фосфор з важкорозчинних добрив і мобтізують важкорозчинні сполуки ґрунту, що використовуються культурами які висівають після них.
При вирощуванні люпину на зелене добриво його заорюють у фазі сизих бобиків (табл. 42). Ефективність зеленого добрива прирівнюється до ефективності 30-40 т/га гною. Коефіцієнт використання азоту і зеленого добрива в перший рік ди удвоє більший, ніж з гною.

Ви бачите тільки 44% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.