Книжки по сільському господарству

Компости

Гудзь. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії

Компостування — біотермічний процес мінералізації та гуміфікації органічної речовини, який відбувається в аеробних умовах під впливом життєдіяльності мікроорганізмів.
Компостування торфу з гноєм, торфу з гноївкою, сечею, пташиним дослідом, відходами тваринницьких комплексів і рослинництва дає можливість збільшити виробництво органічних добрив та кількість доступних елементів живлення, що в них знаходяться, включити в кругообіг додаткову кількість поживних речовин, зменшити забруднення ґрунту й навколишнього середовища, спростити технологію застосування рідкого гною.
У процесі компостування торфу з гноєм як основної маси ком- постів нагромаджується значна кількість доступних елементів живлення торфу, підвищується біологічна активність компосту. Процес компостування відбувається за оптимальних умов температури, зволоження й аерації. При температурі 60-70°С гине значна кількість насіння бур'янів, збудників хвороб, шкідливих речовин. Таких умов у процесі компостування досягають при пухкому укладанні компостної маси, періодичному додатковому зволоженні її за рахунок добавляння сечі, гноївки, стоків тваринницьких комплексів. При зволоженні понад 75% життєдіяльність мікроорганізмів в компостній масі знижується, температура — не вище ніж 55°С.
Для зменшення втрат поживних речовин у нижню частину компосту закладають шар торфу або соломи. Поверхню компосту обов'язково вкривають торфом, соломою або ґрунтом. Компостування влітку триває 3-4 міс., взимку — 4-6 міс.
Виготовляють торфогнойові, торфосечові, торфофекальні та інші компости фогнойові. компости готують при співвідношенні гною і торфу 1 : 1 або 1 :1,5. Збільшення кількості торфу подовжує тривалість ком- як постування, зумовлює зниження його якості й ефективності. Для виготовлення компостів використовують пошаровий, щ осередковий і площадковий способи.

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.