Книжки по сільському господарству

Алкотестер Alcoscan AL9000L

Калійні добрива

Гудзь. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії

В Івано-Франківській та Львівській областях знаходяться найбільше в світі Прикарпатське родовище калійних солей сульфатно-хлоридного типу.
Залежно від вмісту сірки і хлору калійні добрива поділяють на дві форми: хлоридну та безхлорну (сульфатну). До хлоридної форми відносять калій хлористий, калійну сіль, каїніт; до безхлорної — калій сірчанокислий, калімаг, калійно-магнієвий концентрат. Усі калійні добрива добре розчинні у воді.
В Україні прикарпатські родовища дають змогу виробляти безхлорні калійні добрива. Основними калійними добривами є калій хлористий і 40% калійна сіль змішана, калій магнезія.
Калій хлористий KCІ Масова частка калію становить 53- 60,6% Кр. Вологи не більш як 1%. Білого або червонувато-бурого кольору. Злежується. Для зменшення злежування добавляють аміни. Випускають у вигляді гранул, дрібних і крупних кристалів.
Часточок крупних кристалів розміром 1-4 мм повинно бути не менш як 90%. При внесенні у ґрунт KCІ розчиняється і поглинається ґрунтовим вбирним комплексом, який утримує калій, що запобігає його вимиванню. При внесенні високих норм калію він може переміщуватись у підорні шари ґрунтів легкого гранулометричного складу.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.