Книжки по сільському господарству

На шулявке в Киеве есть клевая пиццерия, называется Мистер кет, мы с друзьями там постоянно

Азотні добрива

Гудзь. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії

Сировиною для виробництва азотних добрив є азот, аміак, азотна кислота. Азотні добрива виробляють у твердому й рідкому стані. Тверді азотні добрива мають кристалічну будову, більшість з них гранульовані. Азотні добрива добре розчинні у воді.
На основі сечовини (карбаміду) виготовляють повільнодіючі сечовино-формальдегідні добрива.
Залежно від сполук, в яких міститься азот, азотні добрива бувають амідні (NН2) аміачні (NН3),амонійні (NН+4;), нітратні (N0-3), амонійно-нітратні (NH+4,N0-3), змішані (NН+4, N0-3, NН2). До аміачних добрив належать аміак рідкий та водний; до амонійних — сульфат амонію, хлорид амонію; до нітратних — селітра кальцієва і селітра натрієва; до амонійнонітратних — селітра аміачна; до амідних — сечовина, ціанамід кальцію; до змішаних — водний розчин аміачної селітри і сечовини (КАС).
Селітра аміачна NН4N03. Добувають при взаємодії аміаку з азотною кислотою. Масова частка азоту становить 32-35%. Добриво розчинне у воді, білого кольору, гігроскопічне, гранульоване. Гранули розміром 1-4 мм становлять не менш як 95%. Для зменшення гігроскопічності і надання кращих фізичних властивостей до селітри добавляють диспергатори, сульфат амонію, фосфоритне борошно та інші матеріали. Вміст вологи — не більш як 0,3%. При неправильному зберіганні сильно злежується, вибухо- і пожежонебезпечне. Транспортується у поліетиленових мішках.
Аміачну селітру вважають фізіологічне кислим добривом. При внесенні в ґрунт селітра в ґрунтовому розчині дисоціює на іон амонію і іон нітратів. Амонійний азот поглинається рослинами, мікроорганізмами та ґрунтовим вбирним комплексом. Поглинання іонів NН+4 ґрунтовим вбирним комплексом сприяє його закріпленню в ґрунті. Внаслідок обмінних реакцій іони ґрунтового вбирного комплексу стають доступними для рослин. Амонійний азот може необмінно поглинатись мінералами ґрунту. Нітратний іон не поглинається вбирним комплексом. Він залишається у Фунтовому розчині.
Рослини добре поглинають амонійний і нітратний азот. Нітратні іони ґрунтом не поглинаються, тому вони переміщуються по профілю ґрунту, внаслідок чого можливі великі втрати їх у результаті вимивання з орного шару.
Вимивання нітратного азоту спостерігається на ґрунтах легкого гранулометричного складу, при значній кількості опадів, неправильних поливах та нераціональному використанні високих доз добрив. На ґрунтах з кислою реакцією внесення аміачної селітри зумовлює підвищення кислої реакції ґрунту внаслідок накопичення азотної кислоти. На насичених основами ґрунтах завдяки утворенню кальцієвої селітри кислотність ґрунту не підвищується.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kksg
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kksg на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.